دانلود پروتکل کامل درمان فعال سازی رفتاری برای افسردگی

14

جلسات فعال­ سازی رفتاری مانند درمان­های شناختی ­رفتاری دیگر، جلساتی ساختارمند و برنامه ­ریزی شده هستند. جلسه­ اول درمان در صورت امکان باید شامل این موارد باشد: گرفتن تاریخچه و بحث درباره­ منطق درمان، تمرین بازنگری اولیه‌ی فعالیت، ارزیابی منافع اولیه‌ی درمان و در صورت امکان تهیه­ یک تکلیف فعال­ سازی ساده. در جلسه­ دوم، درمانگر در صورت لزوم به بازنگری فعالیت ادامه می­دهد و منافع درمان را ارزیابی می‌نماید. علاوه ­بر این، سلسله مراتبی از فعالیت اولیه نیز بر اساس یافته‌­های حاصل از بازنگری فعالیت و ارزیابی منافع درمان تهیه می‌­کند. این سلسله‌مراتب فعالیت، محتوای اولیه برای فعال ­سازی رفتاری را در جلسه آتی فراهم می­‌کند.
پس از جلسات اولیه، روند درمان انعطاف­‌پذیرتر خواهد شد. بسیاری از مراجعان از فعال­‌سازی رفتاری ساده به قدری بهره می­‌برند که نیازی به پیچیده­‌تر نمودن درمان وجود ندارد (هوپکو، لجوز، روجیه­رو و ایفرت، ۲۰۰۳). با این وجود برای برخی از مراجعان، فعال ­سازی رفتاری ساده کافی نیست. در این موارد با استفاده از نتایج سنجش کارکردی شکست در جلسات اولیه، به مداخلات بیشتری پرداخته می­شود.

درمان فعال سازی رفتاری

همان­طور که گفته شد، جلسات فعال ­سازی رفتاری از بسیاری جهات (مانند تنظیم دستور جلسه، تعیین و مرور تکالیف خانگی، درخواست خلاصه کردن نکات کلیدی و دادن پسخوراند نسبت به جلسه)، ساختاری مشابه همه­ درمان­‌های شناختی‌رفتاری دارند.
تکالیف خانگی:
فعال­سازی رفتاری نیز همانند همه­ درمان­‌های شناختی­ و رفتاری، از تکلیف خانگی استفاده­ می­‌کند. با این­ وجود، با توجه به تأکید فعال­ سازی رفتاری بر فعال­تر نمودن بیمار، می‌­توان گفت که فعال ­سازی رفتاری؛ بدون تکلیف خانگی معنایی نخواهد داشت. بنابراین در یک مداخله­ فعال ­سازی رفتاری موفق، هر جلسه درمانی باید دربردارنده­ نوعی تکلیف خانگی باشد. تکالیف خانگی در فعال­ سازی رفتاری، هدف ساده‌ای را دنبال می‌کنند: فراهم آوردن دستورالعمل­‌هایی خاص برای مراجع در رابطه با اینکه تمرین‌­های فعال ­سازی رفتاری را در حضور چه کسی، چه چیزی، چه مکانی و چه زمانی انجام دهد. تکالیف خانگی به این دلیل حائز اهمیت هستند که احتمال موفقیت فرد در آن­ها زیاد است و این نکته برای مراجع، به خصوص در ابتدای درمان اهمیت فراوانی دارد.

محتوی پروتکل درمان فعال سازی رفتاری:

نوع فایل: متنی
تعداد صفحه‌ها: ۵۳
محتوی: پروتکل درمان فعال سازی رفتاری به همراه همه کاربرگ‌های تکالیف خانگی

هزینه دانلود: ۹۹۵۰ تومان

***** نکته مهم: برای خرید مجموعه بر روی دکمه زیر کلیک نمایید. بعد از خرید لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. لطفا پوشه اسپم را نیز بررسی کنید.

۹,۹۵۰ تومان ۸,۹۵۰ تومانافزودن به سبد خرید

14 نظرات
 1. مهران فر می گوید

  با سلام- من پروتکل فعال سازی رفتاری را خریدم، و خرید با موفقیت انجام شد اما لینک دانلود باز نمی شود. لطفا بررسی کنید

  1. یک فراکاو می گوید

   لینک دانلود برای شما ارسال شد.

   1. مریم فرخنده زاد می گوید

    سلام ببخشید من یک پروتکل درمانی درمورد کاربرد رفتار متقابل در روابط زناشویی میخوام.جلسه به جلسه کامل

 2. صدیقه می گوید

  با سلام من پروتکل فعال سازی رفتاری را خریدم و خرید با موفقیت انجام شد اما لینک دانلود باز نمی شه لطفا بررسی کنید

  1. یک فراکاو می گوید

   با سلام

   لینک دانلود جایگزین به ایمیل شما ارسال شد.

 3. ویکی چوب می گوید

  جالب بود

 4. فرزانه گل پیرا می گوید

  سلام من فایل درمان و پروتوکل درمان رفتاری – شناختی کودکان را درخواست کرده و پول را به مبلغ 69500 ریال واریز کردم اما مقاله را هنوز دریافت نکرده ام

  1. یک فراکاو می گوید

   درود فراوان

   بر اساس اطلاعات زیر خرید شما از یک فراکاو ناموفق بوده است . اگر مبلغی از شما کسر شده انتظار می رود بانک تا ۷۲ ساعت بعد از خرید آن را بازپرداخت نماید.

   اطلاعات بیشتر به ایمیل شما نیز ارسال شد.

 5. خورشید بانو می گوید

  سایت بسیار خوبیست

 6. سمیه می گوید

  سلام. من از کشور افغانستان هستم.‌چطور میتوانم این‌پروتکل رو بدست بیاورم؟

  1. 1farakav می گوید

   درود فراوان

   ما قبلا برخی فایل ها رو به رایگان برای شما ارسال کرده ایم. اما اگر تمایل دارید از طریق بانک های همکاری با امور بانکداری ایران در افغانستان اقدام کنید.

 7. سجاد می گوید

  با سلام- من پروتکل فعال سازی رفتاری را خریدم، و خرید با موفقیت انجام شد اما لینک دانلود باز نمی شود. لطفا بررسی کنید

  1. یک‌فراکاو می گوید

   درود فراوان

   لینک دانلود به ایمیل شما ارسال شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.